Krok w przyszłość

Nadchodzi nowa era w segmencie motocykli sportowych

Odkryj nowy model RS 660. Zapisz się na jazdę testową

* Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale wymagane do przetworzenia wniosku.

Dowiedz się więcej o:

Aprilla 660

Krok w przyszłość

Zapierające dech w piersiach linie i sportowy charakter sprawiają, że RS 660 naprawdę przyciąga wzrok. RS 660 odzwierciedla zwycięskie doświadczenie wyścigowe Aprilii. Jest w centrum uwagi wszędzie, gdzie się pojawi. Jego konstrukcja jest lekka i zwarta, charakteryzuje się gładkimi, płynnymi liniami. RS 660 jest niezwykle stabilny na zakrętach i przy maksymalnej prędkości zapewniając komfortową jazdę w każdej sytuacji. RS 660 gwarantuje najwyższą przyjemność z jazdy.

Typowa Aprilia

Opierając się na zwycięskiej technologii i obszernym know-how Aprilii, RS 660 wyznacza nowe standardy w swojej klasie. Podwozie jest absolutnie najwyższej klasy. Masy są optymalnie rozłożone w niezwykle lekkiej aluminiowej ramie z asymetrycznym aluminiowym wahaczem. Z RS 660 pojedziesz dynamicznie wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Tradycja vs. Przyszłość

Przyszłość szanuje tradycje fabryki z Noale, która od dawna słynie z innowacyjności i charakteru. Dzięki sportowej osobowości i oszałamiającym współczesnym liniom, RS 660 przenosi zwycięskie doświadczenia z toru na drogę. Jego wyjątkowy projekt kształtuje lekką, kompaktową całość o eleganckich, zwinnych rysach. Komfort, przyjemność z jazdy i stabilność zapewniona jest nawet przy dużych prędkościach. Dostępne są 3 malowania; Lava Red, Apex Black i zupełnie nowy; Acid Gold, który dodatkowo podkreśla design i młodą, dynamiczną osobowość tego motocykla.

Nowe wrażenia z jazdy

Dokładnie przemyślano pozycję siedzącą kierowcy. Rezultatem jest ergonomiczna geometria, która zapewnia zarówno komfort jazdy, jak i optymalny rozkład masy na przednim kole. Idealnie skoordynowane ustawienie siedzenia, podnóżków i kierownicy tworzy dynamiczną pozycję kierowcy. Czysta przyjemność z jazdy jest gwarantowana, ponieważ RS 660 oferuje łącznie pięć trybów jazdy, które kierowca może łatwo wybrać za naciśnięciem przycisku, w zależności od warunków na trasie i pożądanego stylu jazdy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

ABS na zakrętach jest bardzo skuteczny i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Na podstawie wielu parametrów gwarantuje optymalne hamowanie i najlepszą możliwą stabilność maszyny. Jednocześnie systemy wspomagające kierowcę aPRC (Aprilia Performance Ride Control) zapewniają dodatkowe funkcje, które czynią jazdę po drodze bezpieczniejszą i wspierają osiągi kierowcy.

Czytaj więcej

Multimap Cornering ABS

Nowoczesny system Cornering ABS zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa bez wpływu na osiągi RS 660. Duża liczba parametrów, takich jak przyspieszenie boczne, siła hamowania na przednim kole oraz ruchy obrotowe maszyny wokół osi pionowej są stale monitorowane za pomocą bardzo precyzyjnego algorytmu. Efekt hamowania i ingerencja ABS są kontrolowane w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze opóźnienie i stabilność jazdy.

systemy aPRC

Początkowo opracowany do użytku w wyścigach, system wyrafinowanej elektroniki sterującej aPRC został zoptymalizowany pod kątem ruchu drogowego. aPRC oferuje pakiet pomocy dla kierowcy, który gwarantuje większe bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym. Oczywiście nowy RS 660 ma najnowszą generację elektronicznego systemu sterowania aPRC - Aprilia Performance Ride Control. 6-osiowa platforma współpracuje z żyroskopami i czujnikami przyspieszenia. Polecenia sterujące przekazywane są do systemu zarządzania silnikiem za pośrednictwem algorytmów, które dostosowują moc silnika do sytuacji na drodze w czasie rzeczywistym. aPRC oznacza nie tylko większe bezpieczeństwo, ale jednocześnie zwiększa przyjemność z jazdy i pomaga kierowcy w optymalizacji własnych osiągów

Pakiet aPRC w RS 660 obejmuje:

- aTC: Aprilia Traction Control, regulowana kontrola trakcji z zaawansowaną technologicznie elektroniką, precyzyjna i mocna.
- aWC: Aprilia Wheelie Control, ogranicza możliwość podniesienia się przedniego koła podczas przyspieszania.
- aCC: Aprilia Cruise Control, tempomat zapewniający relaksującą jazdę na długich odcinkach autostrad i dróg.
- aQS: Aprilia Quick Shift. Elektronika aQS umożliwia błyskawiczną zmianę biegów w górę i w dół bez konieczności wciskania sprzęgła i zamykania przepustnicy. Schemat przełączania można odwrócić za pomocą oprogramowania dostępnego w akcesoriach Aprilia bez konieczności wymiany jakichkolwiek innych części.
- aEB: Aprilia Engine Brake, system kontroluje siłę hamowania silnika, gdy przepustnice są zamknięte.
- aEM: Aprilia Engine Map oferuje różne mapy, których można użyć do zmiany dostarczania mocy i charakterystyki silnika.
- ABS: układ przeciwblokujący z funkcją Cornering ABS zapewniający trzy tryby ustawień.

Duży wybór akcesoriów

Szeroka gama akcesoriów Aprilia do RS 660 została opracowana nie tylko z myślą o lepszych osiągach, stylizacji i większym komforcie, ale także dla wszystkich, którzy chcą nadać swojemu RS 660 osobisty charakter.

Czytaj więcej

Układ wydechowy Akrapovič - Tylko do użytku podczas wyścigów:

Kompletny system z tłumikiem z włókna węglowego został opracowany wyłącznie do użytku na torze wyścigowym - nie posiada homologacji na drogi. Niezwykle lekki system optymalizuje wydajność i dźwięk RS 660.

Homologowany system tłumika Aprilia Made by Akrapovič:

Zoptymalizowany pod kątem wydajności system tłumika z dopuszczeniem do ruchu ulicznego z doskonałym dźwiękiem i świetną optyką.

Oprogramowanie do odwrócenia pracy skrzyni biegów:

Oprogramowanie umożliwia przejście na „odwrotny schemat przełączania biegów” bez konieczności stosowania dodatkowych części.

Dźwignie sprzęgła i hamulca:

Regulowane dźwignie o sportowym wyglądzie wykonane z aluminium.

Zestaw taśm na obręcz:

Precyzyjnie dopasowane listwy ozdobne do przyklejenia na ranty obręczy dla jeszcze bardziej sportowego wyglądu.

RS 660

Szczegółowe informacje

 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • Wybierz swój kolor: kolor czerwony
 • kolor czarny
 • kolor oliwkowy
Innowacyjny styl

Innowacyjny styl

Konstrukcja owiewki bez wątpienia nawiązuje do tej z modeli V4, z potrójną konfiguracją świateł przednich i światłami do jazdy dziennej, które w przypadku RS 660 będą jego znakiem rozpoznawczym. Podwójny układ owiewki nawiązuje do "skrzydełek" znanych z RSV4 oraz MotoGP i służyć ma lepszej aerodynamice motocykla. Pozycja została zaprojektowana tak, by zapewnić optymalny opływ powietrza, ale również dostarczyć jak najwięcej komfrotu dzięki szerokiej kanapie, niezbyt wysoko zamontowanym podnóżkom i podwyższonej pozycji kierownicy.

Silnik

Silnik

RS 660 to przede wszystki nowy silnik! To niezwykle kompaktowa, dwucylindrowa jednostka w ułożeniu równoległym o mocy 100KM i normie emisji spalin na poziomie Euro 5. To silnik wywodzący się prosto z większego V4, montowanego w Tuono i RSV4, ale skonfigurowany z uwzględnieniem większej zwartości i wydajności o zmniejszonej transmisji ciepła, a także optymalizacji przestrzeni w nowej, lekkiej i eleganckiej ramie.

Przyciągające wzrok malowania

Przyciągające wzrok malowania

Aprilia RS 660 jest prezentowana w dwóch wersjach graficznych: pierwsza wyraźnie zdominowana przez kolory, które reprezentują historię i dziedzictwo sportowe Aprilii. Połączenie fioletu i czerwieni to hołd dla RS 250 w wersji Reggiani Replica z 1994 roku. Druga wersja graficzna wyróżnia się całkowitym czarnym wyglądem, na którym odznaczają się liczne jaskrawoczerwone detale.

FULL LED

FULL LED

Przedni reflektor z trzema elementami LED
- DRL - światła do jazdy dziennej ze zintegrowanymi kierunkowskazami
- Czujnik światła otoczenia do automatycznego włączania świateł mijania
- „Doświetlanie zakrętów” dla lepszego oświetlenia drogi na zakrętach

RS 660

Do tej pory, oprócz specjalistów z działu technicznego Aprilia oraz profesjonalnych kierowców testowych, jedynie dwie osoby miały okazję przetestować RS660. To dziennikarze z niemieckiego magazynu MOTORRAD oraz włoskiego MOTOCICLISMO.

Sprawdź co myślą Ci, którzy już nim jeździli...

Opinie

Do tej pory, oprócz techników i testerów Aprilii, tylko dwie inne osoby miały okazję przetestować RS 660 - dziennikarze z włoskiego magazynu Motociclismo i niemieckiego magazynu Motorrad.

Federico Aliverti z Motociclismo i Uwe Seitz z Motorrad jeździli na RS 660 pod koniec lipca. Motocykle, które testowali, były modelami przedprodukcyjnymi z elektroniką, która wciąż czekała na ostateczne ukończenie, ale doświadczenie każdego z nich dostarczyło krystalicznie jasnych wskazówek na temat natury nowego sportowego dwucylindrowego motocykla Aprilia.

Nawet podczas tych wstępnych testów od razu stało się jasne, że dwie cechy charakteru RS 660 z pewnością zostały w pełni ukształtowane. Silnik RS 660 i jego charakter od razu zrobiły wrażenie na obu motocyklistach. „Ten silnik jest fantastyczny” - napisał Federico z Motociclismo. „Jest świetny na niskich obrotach, z mocnym zakresem średnich obrotów i prawdziwym szaleństwem przy wysokich obrotach, co sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy naprawdę ma 100 KM, a nie więcej. Słodka moc dostarczana od 1800 obr./min bez wahania wyprowadza Cię z ostrych zakrętów. Ściągnięcie w średnim zakresie staje się oczywiste już od 4000 obr / min i zapewnia silnikowi dużą elastyczność, do tego stopnia, że ​​na wielu drogach można wygodnie korzystać z trzeciego biegu. Następnie przy 8000 obr / min następuje cudowna zmiana tonu, która towarzyszy ci jak okrzyk bojowy do 11200 obr / min, podczas gdy wrzucasz jeden bieg po drugim z prędkością światła dzięki doskonałej szybkiej zmianie biegów."

Podczas postoju na trasie testowej w górach nad domem Aprilii w Wenecji, obaj testerzy przede wszystkim wychwalali silnik. Uderzyło ich również to, że doskonałość podwozia idealnie współgra z zupełnie nowym silnikiem. Motorrad napisał: „Dzięki całemu doświadczeniu zdobytemu podczas 54 tytułów światowych i mając pewność bycia w czołówce branży pod względem podwozia, programiści Aprilia RS 660 stworzyli cudownie zwinne, a jednocześnie stabilne podwozie” .

Oprócz doskonałych właściwości dynamicznych, kolejną cechą RS 660, która przyciągnęła uwagę dziennikarzy, był jego projekt. Aprilia RS 660 jest wynikiem dogłębnego studium stylu, co czyni z niej niezaprzeczalnie fascynujący motocykl; innowacyjny pomysł stworzenia podwójnej owiewki ze zintegrowaną funkcją aerodynamicznej wypustki to prawdziwe okno na przyszłość. Federico Aliverti i Uwe Seitz nie mieli wątpliwości, że inspiracja pochodziła ze świata wyścigów: jedną z funkcji dwuściennej owiewki jest optymalizacja stabilności przy dużych prędkościach.

Kiedy zsiadali z RS660 obaj dziennikarze zadali to samo pytanie: „Kiedy mogę wrócić na kolejną przejażdżkę?”
A ty, jak bardzo chcesz przejechać się na Aprilii RS 660?

RS 660

Perfekcyjna kombinacja innowacji i designu

 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660
 • RS 660